LUFFARLIGAN år 2017 – 36 Luffarligor
Totalt 5867 starter
gör i snitt 
163 deltagare varje onsdag
ANTAL DELTAGARE / BANA
A B C D E
450 1117 2177 1896 227
7,67 % 19,04 % 37,11 % 32,32 % 3,87 %
 
Fördjupad s tati stik från 2017 
 
VÅREN 2017
2017-01-11 Vallentuna IP, Vallentuna OK, Rune Thurén Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-01-18 Ursvik, Sundbybergs IK, G. Bramsten  Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-01-25 Hällsbostugan, Sigtuna OK, B-O Törnqvist Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-02-01 Enebybergs IP, Enebybergs IF, Leif Lundquist Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-02-08 Alby motionsgård, Söder-Tyresö, Åke Wansölin  Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-02-15 Vallentuna IP, Vallentuna OK, Rune Thurén Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-02-22 Ursvik, Sundbybergs IK, Kurt Maxé   Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-03-01 Enköping, OK Enen, Tommy Wåhlin Sportlovsveckan   Inbjudan    Sträcktider    Livelox
2017-03-08 Vallentuna IP, Vallentuna OK, Rune Thurén Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-03-15 Fittja/Alby, Jonas Ernfridsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-03-22 Djursholms IP, Enebyberg IF, Stellan Fehrnström Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-03-29 Farsta IP (prel)OK Södertörn, Ulf Eskilsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-04-05 Lidingövallen, IFK Lidingö, Anders Gärderud Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-04-12 Nybackaskolan, Orminge, Björn Stolt, Ravinen Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-04-19 Gubbängens IP, Fredrikshofs IF, Lasse Öhman Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-04-26 Visättra ishall, Lasse Lindgren Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-05-03 Hanvedens IP, Fredrika Bremer OLGY, Maria v Schmalensée Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2017-05-10 Rudan, Haninge SOKs klubbstuga, Berit Lindunger
ÅRSMÖTE   kl. 12:30
Inbjudan   Resultat     Sträcktider

 

HÖSTEN 2017
2017-08-16 Ravinenstugan, Hellasgården, (Nick Barrable) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-08-23 Linneaberg, Lissma (Lennart Stenberg) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-08-30 Lugnets Motorstadion, Åkersberga,  (Affe Persson) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-09-06 Rudan  (Haninge SOK, Berit Lindunger) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-09-13 Visättra, (Skogsluffarna OK, Gustaf Richert) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-09-20 Ängsjö Friluftsgård (JOK, Bo Rock) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-09-27 Mälarö SOK:s klubbstuga (BVSOKHans-Eric Åberg) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-10-04 Älta IP (Järla OK, Jan Olov Norén) Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-10-11 Enebybergs IP Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-10-18 Gubbängens IP Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-10-25 Kampementsbadet, Djurgården Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-11-01 Runby skola, Upplands Väsby Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-11-08 Farstaborg, Gustavsberg Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-11-15 Ursviks motionsgård Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-11-22 Nytorpshallen, Rönninge, Tumba-Mälarhöjdens OK Inbjudan    Resultat   Winsplit
2017-11-29 Tveta motionsgård, Södertälje Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-12-06 Vallentuna IP, Vallentuna Inbjudan    Resultat    Winsplit
2017-12-13 Brantbrinks IP, Tullinge + INFORMATIONSMÖTE kl 12:30 Inbjudan    Resultat    Winsplit
HÖSTEN 2016
2016-08-10 Svartbäckens skola, Vendelsö, Martin Eriksson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-08-17 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-08-24 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-08-31 Åkersberga, Affe Persson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-09-07 Plats ej bestämd, Hellas OK, Åke Johansson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-09-14 Grimsta IP, Bromma OK, Hans-Eric Åberg Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-09-21 Plats ej bestämd, Gustavsbergs OK, Per Haraldsson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-09-28 Visättra IP, Skogsluffarnas OK, Gustaf Richert Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-10-05 Plats ej bestämd, Järla OK Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-10-12 Enebybergs IP, Stellan Fernström Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-10-19 Skavlötens Motionsgård, Täby OK, Sten-Åke Johansson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-10-26 Rudan, Haninge, Berit Lindunger Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-11-02 Plats ej bestämd, Väsby OK, Bengt & Per-Åke Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-11-09 Plats ej bestämd, IFK Lidingö, Anders Gärderud Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-11-16 Torvalla IP, Haninge, Lars Lindgren Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-11-23 Tumba-Mälärhöjden OK, Tor Lindström Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-11-30 Källbrinks IP, Simon Hector och  Anna Dahlgren-Rosén Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-12-07 Torvalla IP, Lasse Lindgren Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-12-14 Brantbrink, Tullinge???
MEDLEMSMÖTE kl. 12:30