ANTAL STARTER i LUFFARLIGAN 2016
37 Luffarligor Antal startande varje onsdag (snittet) 
5780 starter 157 st
ANTAL DELTAGARE / BANA
Bana A Bana B Bana C Bana D (E)
505 1231 2001 2043
8,7 % 21,3 % 34,7 %
35,3 %   
 

 

               Mer statistik från säsongen 2016               

RESULTAT

 

VÅREN 2016

2016-01-13 Källbrinks IP, Huddinge Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-01-20 Enskede IP Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-01-27 Vallentuna IP, Rune Thurén Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-02-03 Ursviks Motionsgård, Sundbyberg Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-02-10 Skavlöten IP, Täby Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-02-17 Vallentuna IP, Rune Thurén Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-02-24 Farstanäset Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-03-02 Vallentuna IP, Rune Thurén Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-03-09 Sätra IP, Georg Larsson Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-03-16 Alby Friluftsgård, SOL Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-03-23 Sätra IP, Alexandra Veijedal,
Midsommarkransens OLGY
Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-03-30 Vallentuna IP, Rune Thurén Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-04-06 Djursholms IP, Stellan Fernström Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-04-13 Gubbängens IP, KIF Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-04-20 Orminge, Nybackaskolan, OK Ravinen, Björn Stolt Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-04-27 Hellasgården, Nick Barrable Inbjudan     Resultat     Sträcktider
2016-05-03
OBS! Tisdag
KIF (Kamrat och idrottsföreningen)  Inbjudan     Resultat    Sträcktider
2016-05-11 Rudan, Haninge SOK:s klubbstuga
(Berit Lindunger)   Årsmöte i Luffarligan kl. 12:30
Inbjudan     Resultat    Sträcktider

P

 
HÖSTEN 2016
2016-08-10 Svartbäckens skola, Vendelsö, Martin Eriksson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-17 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-24 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-31 Åkersberga, Affe Persson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-07 Granby, Hellas OK, Åke Johansson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-14 Grimsta IP, Bromma OK, Hans-Eric Åberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-21 Velamsund, Gustavsbergs OK, Per Haraldsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-28 Visättra IP, Skogsluffarnas OK, Gustaf Richert Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-05 Enebybergs IP, Stellan Fernström Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-12 Tattby, Saltsjöbaden, Järla OK Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-19 Skavlötens Motionsgård, Täby OK, Sten-Åke Johansson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-26 Rudan, Haninge, Berit Lindunger Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-02 Runby skola, Väsby OK, Bengt & Per-Åke Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-09 Lidingövallen, IFK Lidingö, Anders Gärderud Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-16 Farsta IP, Ulf Eskilsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-23 Tumba-Mälarhöjden OK, Tor Lindström Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-30 Källbrinks IP, Simon Hector och  Anna Dahlgren-Rosén Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-12-07 Torvalla IP, Lasse Lindgren Inbjudan    Resultat    Sträcktider  
2016-12-14 Brantbrink, Tullinge OK, MEDLEMSMÖTE kl. 12:30 Inbjudan    Resultat    Sträcktider
HÖSTEN 2016
2016-08-10 Svartbäckens skola, Vendelsö, Martin Eriksson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-17 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-24 Ängen vid Linneaberg, Lennart Stenberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-08-31 Åkersberga, Affe Persson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-07 Granby, Hellas OK, Åke Johansson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-14 Grimsta IP, Bromma OK, Hans-Eric Åberg Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-21 Velamsund, Gustavsbergs OK, Per Haraldsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-09-28 Visättra IP, Skogsluffarnas OK, Gustaf Richert Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-05 Enebybergs IP, Stellan Fernström Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-12 Tattby, Saltsjöbaden, Järla OK Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-19 Skavlötens Motionsgård, Täby OK, Sten-Åke Johansson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-10-26 Rudan, Haninge, Berit Lindunger Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-02 Runby skola, Väsby OK, Bengt & Per-Åke Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-09 Lidingövallen, IFK Lidingö, Anders Gärderud Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-16 Farsta IP, Ulf Eskilsson Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-23 Tumba-Mälarhöjden OK, Tor Lindström Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-11-30 Källbrinks IP, Simon Hector och  Anna Dahlgren-Rosén Inbjudan    Resultat    Sträcktider
2016-12-07 Torvalla IP, Lasse Lindgren Inbjudan    Resultat    Sträcktider  
2016-12-14 Brantbrink, Tullinge OK, MEDLEMSMÖTE kl. 12:30 Inbjudan    Resultat    Sträcktider